המרכז ההידרותרפי לייף
 מים כדרך חיים
  09-9570050
 

שחיית תינוקות


    לתיאום שיעור או טיפול תוך שבוע לכל הפעילויות        

שחיית תינוקות מיועדת לתינוקות מגיל 3 חודשים ועד גיל 4 וחצי שנים.

הסביבה המימית הינה עולם קסום ונפלא לכולנו ובמיוחד לתינוקות ולפעוטות רכים שדרכם החלה בסביבת המים עוד בשהייתם במי השפיר ברחם, כעוברים. הסביבה המיימית מסייעת לפעוט להגדיר את גופו ולהכיר את יכולתו כבסיס לעצמאות ולמתן תחושת הביטחון במים ומחוצה להם, תוך חיזוק הקשר עם ההורה.

 

בחוג שחיית תינוקות אנו מיישמים באהבה, פעילות פעוטות במים עם דגש התפתחותי. השיעורים הינם קבוצתיים, באווירה אישית ואינטמית, וקצב ההתקדמות מותאם לשלבי ההתפתחות של הילד תוך התבוננות והקשבה לצרכיו.

 

פעילות שחיית תינוקות משלבת משחק מהנה בשיתוף ההורים ומספקת חוויה נפלאה שתורמת להתפתחות גופנית, לגירוי תחושתי/קוגניטיבי וריגשי של הפעוט. במהלך השיעורים מושם דגש על מתן כלים להורים והנחייתם ליישום נכון ובריא של הפעילות במים.

החל מגיל שנתיים אנו מתחילים ללמד את עקרונות השחייה: הכנסת הראש למים, בועות חץ ידיים חזה והחל מגיל שלוש לומדים שחייה עצמאית כאשר השיעורים יחד עם ההורים מלווים במשחקים תנועה והמון כיף.

שיעור שחייה לתינוקות מתחיל במעגל פתיחה המציין את התחלת השיעור ולאחריו נבצע פעילות מהנה הכוללת משחק, שירה והרבה מגע ואהבה השיעור נחתם במעגל סיום. הצלילה נלמדת באופן מדורג לאחר שהתינוקות חוו הסתגלות והתנסות חיובית וקיבלו הרגלי מים.

מטרות שחיית התינוקות הן :
  • העלאת המודעות הגופנית תוך היכרות עם עולם המים.
  • שכלול הפעילות בהתאמה לשלבי ההתפתחות, מתלות לעצמאות, של הפעוט.
  • שיפור השליטה המוטורית הכוללת :יציבה ושיווי משקל, פיתוח הקואורדינציה ומוטוריקה גסה ועדינה
  • חיזוק הביטחון העצמי (דימוי עצמי חיובי תחושת המסוגלות) כבסיס לעצמאות.
  • חיזוק הקשר בין ההורה לילד – הקצאת זמן איכות ביחד גוף לגוף ללא הפרעות חיצוניות, תוך אינטראקציה של משחק והנאה והיכרות עם הפעוט.ובעיקר הרבה כף ואהבה

 

מתעניינים ורוצים לדעת יותר על שחיית תינוקות?

לחצו כאן לתשובות ושאלות על שחייה תינוקות התפתחותית

חידוש הפעילות תחל מחודש אפריל 2017