המרכז ההידרותרפי לייף
 מים כדרך חיים
  09-9570050
 

 

מה זה טיפול הידרותרפיה?

הידרותרפיה הינה שיטת טיפול המיועדת לשיפור התפקוד מחוץ למים תוך התייחסות ספציפית לקשיים של כל מטופל בתפקודו בחיי היומיום. השימוש במים החמים ככלי טיפולי משפר את התפקוד המוטורי, החברתי והנפשי- רגשי. ההידרותרפיה מבוסס על עקרונות הפיזיותרפיה, המיושמים במים, וזאת תוך שימוש בתכונות המים הפיזיות של המים: טמפרטורת המים, לחץ הידרוסטאטי, התנגדות המים וציפה. מטרתו של הטיפול היא עצירת ההידרדרות הפיזיולוגית, הפחתת כאב וביסוס מערכת שרירים שתתמוך ותסייע בעתיד לשלד בעבודתו.

 

מי מגיע לטיפול הידרותרפיה?

  • אנשים הסובלים מכאבים כרוניים באיברים שונים בגוף האדם.
  • אנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות הזקוקים לשיקום לפני או אחרי תהליך כירוגי.
  • אנשים אשר טווח התנועה שלהם מוגבל עם בעיות שריר או בשלד.
  • אנשים שאובחנו כבעלי פגיעות נוירולוגיות לרבות אירוע מוחי או מחלת פרקינסון.
  • אנשים הסובלים מבעיות קשב וריכוז, קשיי למידה וסרבול מוטורי.
  • אנשים להם קשיים בשמירה על שיווי המשקל.
  • אנשים הנמצאים בתקופת שיקום לאחר תאונות דרכים, פציעות ספורט, או כל מאורע אחר שהשפיע על גופם.
  • ילדים בעלי קושי התפתחותי לרבות בעיות גנטיות המקשים עליהם ליישר קו עם בני גילם

 

מי זכאי לטיפול הידרותרפיה דרך קופות החולים?

כיום הידרותרפיה או בשמותיו האחרים: פיזיותרפיה במים; שחייה טיפולית; או טיפול רגשי במים מוכר על ידי כל קופות החולים כמקצוע פארא- רפואי משמעותי ומרכזי אצל מבוטחי הקופות. ניתן לקבל הפנייה להידרותרפיה למבוגרים במסגרת קופות החולים עבור:

שיקום לאחר ניתוח או פציעה, מחלות כאב כרוניות, טיפול מנעתי לבעיות ופציעות עמוד השדרה ומפרקים במטרה להימנע מהליך כירוגי, מחלות ניווניות, בעיות שיווי משקל, פגיעות ראש ועוד.

עבור ילדים, לפי סל הבריאות אשר לתנאיו מחויבות כל קופות החולים, ילדים עד גיל 18 הסובלים מהפרעות סומטאיות (נכות כתוצאה ממחלה או פגיעה במערכת העצבים), ילדים הסובלים מאוטיזם, מחלות מטבוליות, הפרעות או עיכוב התפתחותי, וכיוצא מזה, זכאים לטיפולי הידרותרפיה, עד למכסת שעות הטיפולים שתקבע על ידי צוות רב מקצועי הכולל: נוירולוג ילדים, עובד סוציאלי, פסיכולוג, פיזיותרפיסט ועוד. מעבר למכת השעות שנקבעה לילד (בהתאם למצבו ולגילו) ההורה יכול להמשיך את טיפולי ההידרותרפיה בהשתתפות עצמית.

 

איך מקבלים טיפול הידרותרפי דרך הקופות החולים?

לקוחותיהם של קופות החולים זכאים למכסת טיפולים תוך עמידה בתנאים הבאים:

1. הגבלה ל- 12 טיפולים או 24, 30 טיפולים בשנה בהתאם לביטוח בו נמצא המטופל

2. בין 50 ל-100 טיפולים לכל תקופת הביטוח

3. נדרשת החלטת רופא מומחה כי המטופל אכן זקוק לטיפולי הידרותרפיה

4. על הטיפולים להתקיים באחד ממכוני ההסדר של הקופה

חשוב להבין כי כל קופות החולים מבקשת רף אחר של דרישות מקדימות אותן יש לברר מולן באופן פרטי בהתאם לביטוח של המטופל.

למרכז ההידרותרפי לייף פול קיים הסדר עם קופות החולים כללית – למבוטחי כללית מושלם או פלטיניום בהשתתפות עצמית של 50 ש"ח עבור טיפול של מבוגר ו45 ש"ח עבור ילד | קופת חולים מאוחדת בהצגת טופס 17 | קופת חולים לאומית בהצגת טופס 17 (קישור לדף הידרותרפיה וקופות החולים)

איך קובעים טיפול הידרותרפיה?

במרכז ההידרותרפי לייף פול ניתנים טיפולי הידרותרפיה, המשלבים בין סגולותיהם הייחודיות של המים ובין תורת הפיזיותרפיה. הטיפולים מועברים על ידי הצוות המקצועי במקום, לו הכשרות מתאימות בתחומי הפיזיותרפיה וההידרותרפיה ותוך שימוש במגוון רחב של תרגילים. כל אחד מהטיפולים המוצעים במרכז מתחיל לאחר אבחון מקיף של פיזיותרפיסט הנמשך כשעה ובחינה של האישורים הרפואיים הרלוונטיים שמחזיק המטופל.

לקביעת טיפול ראשון ניתן לצור קשר בטלפון 09-9570050 או בדוא"ל info@lifepool.co.il

 

מה קורה שלא יכולים להגיע לטיפול?

במידה ואינך יכול להגיע לטיפול במועד שנקבע לך, למרכז ההידרותרפי לייף פול יש מענה טלפוני 24 שעות 7- ימים בשבוע. את/ה מתבקש/ת להשאיר הודעה עד 24 שעות לפני מועד הטיפול וצוות המרכז יחזור אליך בהקדם.

ניתן להשאיר הודעה דרך המענה הקולי בטלפון 09-9570050 או דרך הדוא"ל info@lifepool.co.il

לתקנון המרכז ההידרותרפי לייף פול  – אנא לחץ כאן

 

האם הטיפול ההידרותרפי מתאים לנשים בהריון?

כן, הפעילות במים התומכים והמכילים עשויה לשנות ולשפר את התחושות הנלוות בזמן הריון. נשים בהריון מתלוננות על אי נוחות, כאבי גב, תחושת כובד וסרבול, קושי בנשימה ועוד. פעילות גופנית במים מאפשרת להתגבר על מכשולי המשקל והכבדות.

תמיכת המים בגוף וכושר הציפה הופכים כל תנועה לקלילה ומהנה. הטיפול מתבצע בבריכה מחוממת ומומלץ לנשים בהריון החל מהשבוע 12 ועד ללידה.

סדרה של טיפולים במרכז ההידרותרפי לייף, תאפשר הכנה פיזית ונפשית מתאימה עבורך לקראת הלידה והקלה על כאבים וחוסר נעימות פיזית הנלווים לתקופת ההיריון.

 

האם אני יכול/ה לקבל טיפול הידרותרפי כאשר אני סובל/ת ממחלה אוטואומניות?

המרכז ההידרותרפי לייף פול הממוקם בלב הרצליה, נותן שרות לתושבי הרצליה בפרט ולתושבי השרון והמרכז. הבריכה הטיפולית נבנתה על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר כך שתותאם לצרכים הטיפוליים ולדרישות הנגישות לאוכלוסיות מיוחדות.

המרכז ההידרותרפי לייף פול מתמחה במתן טיפולים הידרותרפיים לפעוטות, ילדים ולמבוגרים, במתן טיפול שיקומי לספורטאים וטיפול לנשים בהריון, לצד חוגי התעמלות, חוגי שחייה פרטיים וקבוצתיים וטיפולי מים חווייתיים.

הבריכה הטיפולית מחוממת לטמפרטורה של 33-34 מעלות צלזיוס, המאפשר לנצל את תכונות המים השונות, כמו כן, הבריכה מקורה וניתן לטפל בה כל ימות השנה.

טיפול ההידרותרפי הוכח ככלי שיקומי, ככלי המחזק ומקל על הכאב והינו תחום מוביל בשירותים הפארא – רפואיים. המרכז ההידרותרפי לייף נמצא בהסדר עם קופת החולים כללית – מושלם, קופת החולים מאוחדת וקופת החולים לאומית.