המרכז ההידרותרפי לייף
 מים כדרך חיים
  09-9570050
 

הידרותרפיה


    לתיאום שיעור או טיפול תוך שבוע לכל הפעילויות         סניף:

 

הידרותרפיה הינה שיטת טיפול המיועדת לשיפור התפקוד מחוץ למים תוך התייחסות ספציפית לקשיים של כל מטופל בתפקודו בחיי היומיום. השימוש במים החמים ככלי טיפולי משפר את התפקוד המוטורי, החברתי והנפשי- רגשי.

ההידרותרפיה מבוסס על עקרונות הפיזיותרפיה, המיושמים במים, וזאת תוך שימוש בתכונות המים הפיזיות של המים: טמפרטורת המים, לחץ הידרוסטאטי,

התנגדות המים וציפה. הידרותרפיה (קישור לטכניקות טיפול) משמשת כטכניקה לטיפול בפתולוגיות שונות דוגמאות:

כאבי מפרקים, פריצת דיסק, בעיות ניווניות, בשלד ובמערכת השרירים, פרקינסון, הפרעות קשב ועוד.

כאשר מטרתו של הטיפול היא עצירת ההידרדרות הפיזיולוגית, הפחתת כאב וביסוס מערכת שרירים שתתמוך ותסייע בעתיד לשלד בעבודתו.

סביבת המים החמים הינה אידיאלית לטיפול בהפרעות קשב וריכוז ומאפשרת למטופל לרכוש יכולות סביבת בריכה לצד הגדלת הביטחון העצמי וכלים לשיפור הקשב והריכוז מחוץ למימי הבריכה.

 

 

למידע אודות טיפולי הידרותרפיה בשיתוף קופות חולים לחצו כאן

קהל היעד המגיע למרכז ההידרותרפי לייף פול

 

  • אנשים הסובלים מכאבים כרוניים באיברים שונים בגוף האדם.
  • אנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות הזקוקים לשיקום לפני או אחרי תהליך כירוגי.
  • אנשים אשר טווח התנועה שלהם מוגבל עם בעיות שריר או בשלד.
  • אנשים שאובחנו כבעלי פגיעות נוירולוגיות לרבות אירוע מוחי או מחלת פרקינסון.
  • אנשים הסובלים מבעיות קשב וריכוז, קשיי למידה וסרבול מוטורי.
  • אנשים להם קשיים בשמירה על שיווי המשקל.
  • אנשים הנמצאים בתקופת שיקום לאחר תאונות דרכים, פציעות ספורט, או כל מאורע אחר שהשפיע על גופם.
  • ילדים בעלי קושי התפתחותי לרבות בעיות גנטיות המקשים עליהם ליישר קו עם בני גילם

 

שירותי ההידרותרפיה של המרכז ההידרותרפי לייף פול כוללים:

 

 

במרכז ההידרותרפי לייף פול ניתנים טיפולי הידרותרפיה, המשלבים בין סגולותיהם הייחודיות של המים ובין תורת הפיזיותרפיה. הטיפולים מועברים על ידי הצוות המקצועי במקום, לו הכשרות מתאימות בתחומי הפיזיותרפיה וההידרותרפיה ותוך שימוש במגוון רחב של תרגילים. כל אחד מהטיפולים המוצעים במרכז מתחיל לאחר אבחון מקיף של פיזיותרפיסט ובחינה של האישורים הרפואיים הרלוונטיים שמחזיק המטופל.

 

טכניקות טיפוליות

 

טכניקות טיפול שונות של הידרותרפיה התפתחו על מנת להתאים למגוון המקרים והמחלות בהם מטפלת ההידרותרפיה ולנסות לחזק נקודות מסוימות על פני אחרות כמענה ספציפי לבעיות אלה או אחרות.

ישנן מספר טכניקות טיפוליות אותן אנחנו משלבים בטיפול ההידרותרפי על פי צרכי המטופל.

הידרותרפיה קונבנציונאלית | הליוויק | וואטסו | וואטר דאנס | באד ראגאז | האי צ'י | הידרו סטרצ'ינג

 

הידרותרפיה קונבנציונאלית

ההידרותרפיה הקונבנציונלית מערבת תרגילים באמצעות עזרי ציפה שונים ומשתמשת בתכונות המים (כמו תכונת הציפה) על מנת להקל על סימני המחלה.

התרגילים אשר נעשים במים לקוחים מעולם הפיזיותרפיה ולכן טכניקה זו יכולה לטפל במגוון הבעיות הקיימות כגון: אורתופדיות, נוירולוגיות, ראומטולוגיות ועד ילדים בעלי הפרעה קשב וריכוז או אוטיזם.

הליוויק

מטרת העל של טכניקה זו היא להפוך את המטופל לעצמאי במים במספר פגישות מצומצם. טכניקה זו נלמדת לרוב באופן קבוצתי על מנת שהמטופל יוכל לחוות גם את יתרונות הקבוצה.

עם זאת לכל מטופל מוצמד מדריך הנמצא אתו ומתלווה אליו. עצם היות והמטופל עצמאי, אשר אינו קשור בשום עזרי ציפה, גורם לו להיות גאה בהישגיו.

טכניקה זו יכולה להתאים לכל סוגי הנכויות ולכל סוגי האנשים.

וואטסו

(שיאצו מים) בשיטה זו המטופל שוכב בצורה אופקית, בדרך כלל התנוחה עוברית ונהנה ממגע המטפל. התנועות אשר נעשות בעבורו על ידי המטפל יהיו תנועות של כיפוף ופשיטה בכל חלקי הגוף.

המים החמים בשילוב המגע העמוק מרפה את השרירים ומאפשר רגיעה עמוקה. הרפיה זו יכולה לעזור בשיכוך כאבים ובשחרור שרירים נוקשים.

לטכניקה זו יש השפעה גדולה על השקט הנפשי אותו חווה המטופל במהלך הטיפול ויכול לשחרר אותו מחרדות, כאבים ודפוסי שינה לא תקינים.

וואטר דאנס

טכניקה הדומה מאוד לטכניקת הוואטסו. כאשר ההתרחשות האמיתית היא מתחת למים, כשהמטפל מתמזג באופן מוחלט עם נשימת המטופל ומשקיע אותו בעת הנשיפה מתחת לפני המים

תוך שהוא קשוב ליכולות ולמגבלות של נשימתו. סוג טיפול זה יכול להיות משלים לטיפול גוף ונפש או להוות תחליף אלטרנטיבי לבעיות חרדה, מתח, חוסר שקט ולחץ.

באד ראגאז

טכניקה זו נקראת "שיטת הטבעות". המטופל שוכב במים בצורה מאוזנת או אנכית, נמצא על גבי מצופים מתחת לצווארו, גבו התחתון, מותניו וקרסוליו.

הידרו סטרצ׳ינג

טכניקה זו מתבטאת בעיקר במתיחות מתחת למים אותן מבצע המטפל. הטכניקה מיועדת לשיכוך כאבים והרפיית שרירים ומתאימה כטיפול הידרותרפיה לכאבי גב.