המרכז ההידרותרפי לייף
 מים כדרך חיים
  09-9570050
 

חורף, שחיית תינוקות ושאר מיתוסים

שחיית-תינוקות-בחורףמכירים את ההרגשה שיורד גשם וקר ומה שאנחנו הכי רוצים לעשות זה להתקרבל מתחת לשמיכה אז אנחנו בבריכות לייף רוצים להציע לכם פעילות חמימה לימי החורף. דווקא בחורף כשכולנו מתכרבלים אפשר ליהנות משחיית תינוקות בבריכה חמה.

 

אספנו כאן כמה מיתוסים על שחייה בחורף שיעזרו לכם לקפוץ לבריכה:

 

ילדים ששוחים יהיו יותר חולים

אז התשובה חד משמעית היא לא!

פעילות גופנית בכלל ושחייה בפרט מחזקים את המערכת החיסונית של הילדים מה שהופך אותם להיות חזקים יותר כנגד מחלות החורף. כל מה שצריך הוא אחרי השחייה ללבוש בגדים חמים כולל כובע צמר ולאכול חטיף קל לאחר השחייה. כך הגוף הופך להיות חזק יותר.

בנוסף בחורף אנחנו מכסים את הילדים שלנו בשכבות וטווח התנועה שלהם בעיקר בגפיים הוא מינימלי בבריכה החמה ניתן להוריד את הבגדים ולעבוד על טווחי תנועה נכונים וכך להגדיל את יכולת השרירים לנוע מה שהופך את השחייה בחורף ליותר חשובה ואפקטיבית.

 

ילדים ששוחים יש להם יותר דלקות אוזניים

קודם כל גם ילדים שלא שוחים סובלים מדלקות אוזניים .

דלקות אוזניים אצל ילדים נגרמות לרב עקב הצטברות נוזלים (נזלת) בחלל שבין האף לאוזן לראיה רב דלקות האוזניים אצל ילדים הם דלקות באוזן התיכונה ולא החיצונית שגם ככה מים של הבריכה לא יכולים לחדור את עור התוף .

ילדים לא כמונו המבוגרים המרווח בין חלל האף לאוזן הוא קטן נוזלים שמצטברים אינם יוצאים דרך האף (מאחר והם אינם יכולים לעשות את הפעולה הפשוטה של קינוח האף) ונוזלים אלו הם הגורמים לדלקות .

ולכן אין ראייה מדעית לקשר בין דלקות אוזניים לבריכה .

עם זאת מי כן צריך להיזהר ומומלץ להיוועץ ברופא לילדים שסובלים מדלקות באוזן החיצונית, כאשר יש קרע בעור התוף וילדים עם בעיות ניקוז (כפתורים או כאלו שהמליצו על ניתוח כפתורים)

 

 הילד מנוזל כל החורף האם להביא אותו לשיעורים?

ילד מנוזל קלות (להבדיל מילד חולה) המים והאדים בבריכה גורמים לניקוי מערכת הנשימה ולכן אין מניעה מלהגיע לבריכה אם יש נזלת קלה (שוב אין להביא ילד חולה לבריכה מותר ורצוי להיוועץ איתנו לפני הבאת הילד לבריכה).

 

לסיכום

החורף הוא העונה הטובה ביותר ליהנות משלל פעילויות הבריכה החמה.

ילדים הופכים להיות חזקים יותר ויכולים להתמודד עם תחלואות החורף בצורה טובה ויעלה יותר.

במידה והילד אינו חש בטוב יש להיוועץ עם רופא.

אז מה אתם מחכים? בואו לבריכה ותהינו מפעילות שגם מחזקת את המערכת החיסונית וגם כיפית ותורמת!


    לתיאום שיעור או טיפול תוך שבוע לכל הפעילויות        
סניף:

אין תגובות

השאר תגובה